Print Icon
 

Verse Geut #2

Beste lezer,

De ergste hitte is voorbij, maar het mooie weer houdt aan bij Fourneau de Monia. Verse Geut #2 geeft u een paar fijne ideetjes om het restant van de zomer aangenaam en leerrijk door te komen.

   

Fourneau de Monia exposeert

Stap binnen in een wereld van water en vuur. De unieke locatie van Fourneau de Monia geeft onderdak aan 3 tentoonstellingen!

Ontdek de verschillende toepassingen van het lokale bronwater in Het water van Moniat tot Jaffa

Sta oog in oog met metaalbewerkers uit 1866 die u een zeldzame blik op hun werk gunnen in Trans-Fer

En ervaar het buitengewone universum van fotograaf Anthony De Meyere in Insolitus.


Elk weekend gratis te bezoeken van 13u00 tot 17u30.

En noteer in uw agenda dat de Fourneau tijdens de Journées du Patrimoine (7-8 september) geopend is vanaf 10u00!

Jaffafruit logo op groene achtergrond

De kleine bar biedt u: de magistrale bieren Climax en Census van brouwerij Hoplinter, vers lokaal fruitsap van Vergers & Ruchers Mosans, en smakelijke droge worstjes van beenhouwerij Du Rocher Bayard.

   

Fourneau de Monia organiseert

Zondag 25 augustus 2019 is het weer tijd om al wandelend onze mooie Maasvallei te (her)ontdekken, en deze keer trekken we er een hele dag op uit!

De waterige geheimen van Hastière, Waulsort, Freÿr en Moniat worden u ontsluierd tijdens de begeleide Franstalige (!) dagwandeling Naar de bron, tussen rivier en beekje, georganiseerd in het kader van het samenwerkingsproject Au Fil des Sources.

de kasteeltuinen van Freÿr

Wat is er allemaal te zien? Moet de picknick mee? Hoeveel kost het? Hoe inschrijven? Het antwoord op deze vragen en meer leest u in de agenda van Fourneau de Monia en in de detailfiche van het Office du Tourisme Hastière.

   

Meteen na de Journées du Patrimoine van 7 & 8 september 2019 staat er nog een erfgoed-evenement van betekenis op de agenda, waar uw inbreng van groot belang is.

Atelier de l'Imagier en Fourneau de Monia slaan de handen in elkaar om het metaalnijverheidserfgoed van de Maasvallei te (her)waarderen. 

Ter voorbereiding organiseren we een eerste digitaliseringsactie tijdens de Grote Collecte op 15 september 2019

Iedereen is welkom om documenten, foto's of objecten binnen te brengen die gerelateerd zijn aan de (artisanale) metaalnijverheid in de regio tussen Namen en Givet. Alles wordt ter plaatse in de Fourneau gedigitaliseerd zodat u het weer mee naar huis kan nemen.

Ook indien u ons niet kan verblijden met materiaal, bent u van harte welkom om een voorproefje te krijgen van het project en te neuzen in de database met "metaal-families" die in de 17de eeuw vanuit deze streek naar Zweden vertrokken zijn.

Nieuwsbrieven zijn maar klein, dus bekijk de volledige uitnodiging in onze agenda... 

   

Fourneau de Monia suggereert

snuffelen & vermeien

Houdt u van artisanale streekproducten en lokaal ambacht? Dan is een bezoek aan deze markten geknipt voor u! Ze bieden een rijk en gevarieerd aanbod aan overheerlijke kazen en vleeswaren, handgemaakte accessoires, artisanale alcoholische dranken, voedzame groenten en broden, en nog veel meer... Wat er ook zeker niet ontbreekt, is de conviviale sfeer.

Marché artisanal | Croisette van Dinant | 8 september & 13 oktober | 10u tot 18u

Vendredis du Terroir | Anhée | 6 september & 4 oktober | vanaf 17u

   

houd uw cultuur op peil met een bezoek aan deze boeiende expo's

Ave Luïa | TreM.a | Namen | tot 8 september 2019 | museedesartsanciens.be

Creatievelingen met een mentale beperking kijken anders aan tegen religieuze kunst. Ongegeneerd doen zij hun ding en komen met verrassende devotie uit de hoek.

Henry de Groux | Musée Rops | Namen | tot 22 september 2019 | museerops.be

Niet te missen! De Belgische schilder Henry de Groux (1866-1930) spreidt een mateloze, waanzinnige fantasie tentoon, waarbij zelfs Ensor verbleekt.

Fragile. Eclats du verre | Musée des Arts décoratifs de Namur | Namen | tot 6 oktober 2019 | museedesartsdecoratifsdenamur.blogspot.com

Een fonkelende tentoonstelling in één van de mooiste stadspaleizen van Namen, het Hôtel de Groesbeeck-de Croix: 18de-eeuws kristal van Vonêche ontmoet hedendaags glaswerk, weerom een intrigerende ontmoeting in de goede traditie van dit museum. 

Voyageurs, en route! | MPMM | Bouvignes | tot 3 november 2019 | mpmm.be

Als u denkt dat ze in de middeleeuwen stil zaten, dan moet u zeker deze expo bezoeken om uw mening bij te stellen. Dacht u dat al wel een beetje, dan zal de expo u alsnog verrassen door de rijkdom aan informatie. Een tip: kom tot 22 september tijdens het weekend en bezoek ook Saint pas? En marche, pèlerins! in de Sint-Lambertuskerk van Bouvignes, dé gelegenheid om deze riante kerk te bewonderen.

   

U ontvangt de nieuwsbrief Verse Geut omdat u ooit contact heeft gehad met Frank Huygens, Fourneau de Monia of Anne-Marie ten Bokum, of omdat iemand u deze e-mail heeft doorgestuurd.

Verse Geut houdt u op de hoogte van de activiteiten van Fourneau de Monia binnen en buiten de grenzen van Moniat. Tentoonstellingen, rondleidingen, lezingen... alles waar u kan aan deelnemen. Maar Verse Geut is meer dan dat. Elke editie bevat een persoonlijke selectie van evenementen die het bezoeken waard zijn.


Kreeg u deze Verse Geut doorgestuurd en wilt u hem graag rechtstreeks ontvangen? Dat kan via de link hieronder.

Wenst u Verse Geut niet meer te lezen? U kan zich hieronder eenvoudig afmelden voor de nieuwsbrief, of geheel uitschrijven uit het adressenbestand.